Relay Card 16A / 24V

 

 

کارت رله 16A/24V

 

 

Relay Card 16A/24V

مشخصات فنی :

وزن :  X گرم

ابعاد : X * X * X Cm

سازنده : SmartLOGO

ولتاژ ورودی : 24V

جریان خروجی : 16A

تعداد کنتاکت رله :  1 عدد

تعداد کانال : 4 عدد

نوع نصب : ریلی

گارانتی : X

 

رله برد طراحی این کارت رله به گونه ایست که می‌توان آن را مستقیم به بسیاری از تجهیزات نظیر سنسورهای صنعتی(NPN,PNP)، خروجی تیغه‌ای تجهیزات، خروجی PLCها و … متصل نمود.

ولتاژ تحریک بوبین این کارت بسته به مدل انتخابی 12 یا  ۲۴ ولت DC است. لازم به ذکر است که هر رله دارای یک نشانگر LED و دیود هرزگرد محافظ می‌باشد.

دقت بسیاری در طراحی این محصول انجام‌گرفته تا طراحان و نصب کنندگان بتوانند در راحت‌ترین شرایط از این محصول استفاده نمایند، به‌طوری‌که هر کانال دارای پل دیودی بوده، که باعث می‌گردد تا پلاریته ورودی اهمیتی نداشته باشد و بتوان آن را به‌صورت صفرمشترک یا یک مشترک(NPN یا PNP) در تابلو سیم‌کشی نمود، همچنین هر رله دارای سوکت مجزا بوده که در صورت آسیب رله می‌توان به‌راحتی نسبت به تعویض آن اقدام نمود.از مهم‌ترین ویژگی‌های این کارت رله (رله برد) دارا بودن ترمینال‌های جداشونده در ورودی‌ها و خروجی‌ها می‌باشد که باعث می‌گردد در صورت آسیب برد اصلی، بدون نیاز به تغییر در سیم‌کشی، نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

ازآنجایی‌که آتش‌سوزی یکی از شایع‌ترین اتفاقات در تابلو برق می‌باشد، بدنه این کارت از موادی ساخته‌شده است که در صورت قرارگیری در میان شعله، شعله‌ور نمی‌شود و آب نمی‌گردد( تنها در حرارت بالا مچاله می‌شود)

 

امکانات و ویژگی ها :

دارای سوکت توسعه: رله بردهای ۴تایی دارای یک سوکت توسعه ۶ پین هستند. این سوکت توسعه به دو منظور طراحی‌شده است:

امکان اتصال مدارهای اختصاصی طراحی‌شده توسط مشتری، بدون نیاز به سیم‌کشی‌های اضافی و تنها با اتصال یک کابل رابط فلت (Flat Cable) مهیا می‌سازد.

از این سوکت می‌توان جهت توسعه کاربرد رله برد استفاده نمود و به ماژول مدباس، ماژول تایمر، ماژول RF و …. متصل نمود. این ماژول‌ها محصولات آتی *اسمارت لوگو* خواهند بود.

رله مورد استفاده: در طراحی این محصول از رله __________________، استفاده‌شده است. تیغه‌های این رله قادر است( برای بارهای اهمی) تا ۱۶ آمپر جریان را تأمین نماید.

 

ورودی: مواردی که جهت تسریع سیم‌کشی در ورودی این رله برد لحاظ گردیده است:

استفاده از پل دیودی برای هر رله که باعث می‌گردد تا بتوان رله برد را به‌صورت NPN یا PNP (صفر یا یک مشترک) سیم‌کشی کرد.

یک پایه ورودی‌ها به هم وصل (جامپر ) شده‌اند و دیگر نیازی به سیم بندی اضافی یا خرید جامپر نیست.

خروجی: مواردی که جهت تسریع سیم‌کشی در خروجی این رله برد لحاظ گردیده است:

برای هر رله، هر سه پایه آن (COM, NO, NC) در دسترس هست.

در خروجی، پایه COM هر دو رله کنار هم، در نزدیک‌ترین فاصله طراحی‌شده است تا به‌راحتی بتوان جامپر نمود.

 

مدار های حفاظتی و موارد ایمنی :

هر رله دارای دیود هرزگرد بوده تا جریان‌های اضافی را به طبقه فرمان قبل ( PLC و….) برنگرداند.( لذا نیازی به هزینه اضافه برای ماژول LED نیست)

نشانگر LED هر کانال دارای مدار محافظ برای حذف جریان بازگشتی و حفاظت از LED بوده و این مدار به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که حتی با سوختن LED، رله همچنان عملکرد صحیح خود را خواهد داشت.

آتش‌سوزی یکی از شایع‌ترین حوادث در تابلو برق می‌باشد. بدنه این محصول از موادی ساخته‌شده است که در صورت قرارگیری در میان شعله، شعله‌ور نمی‌شود و تنها در حرارت بالا مچاله می‌شود.

 

تعمیر و نگهداری آسان :

این محصول دارای ترمینال‌های جداشونده می‌باشد که بدون نیاز به تغییر در سیم‌کشی و باز کردن سیم‌ها، می‌توان در کمتر از یک دقیقه رله برد را تعویض نمود.

هر رله دارای سوکت بوده و در صورت خرابی رله به‌راحتی و به‌سرعت می‌توان آن را تعویض نمود.

سوکت مورداستفاده در طراحی این محصول از نوع ۸ پایه بوده که علاوه بر رله‌های _____ می‌توان رله ______، رله _____، رله _______، رله _____ و دیگر رله‌های ۸ پایه موجود در بازار را استفاده نمود.

رله برد دارای ۳ سال ضمانت تعویض بدون سؤال می‌باشد.

 

کاتالوگ Relay Card 16 / 24V

جهت دریافت کاتالوگ محصول بر روی گزینه زیر کلیک کنید

کلیک کنید
Scroll to top